TARAFSIZLIK POLİTİKAMIZ

Anasayfa / Tarafsızlık Politikamız

TARAFSIZLIK POLİTİKAMIZ

Belgemod Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Merkezi A.Ş olarak sunmakta olduğu hizmetlerin tümünde tarafsızlığa önem vermektedir. Bu doğrultuda verilen belgelendirme hizmetlerinden biri veya birkaçı kapsamında, belgelendirme talebinde bulunan adayların başvurusu alınması esnasında BELGEMOD ile çıkar çatışmasına neden olabilecek detaylar ilgili prosedürler ile açıklanan durumlara göre analiz edilir ve tarafsızlığı etkileyen bir durum söz konusu olduğunda talep geri çevrilir. Bu sayede belgelendirme faaliyetlerindeki objektiflik güvence altına alınır.

BELGEMOD ‘un tarafsızlığına yönelik riskler Risk Analizi Formu’nda sürekli olarak belirlenmektedir.

BELGEMOD ‘un oluşturduğu yönetim sisteminin ve personel belgelendirme hizmetlerinin TÜRKAK ve MYK rehber dokümanları çerçevesinde, en iyi şekilde yürütülmesi, hizmet sunduğu kesimlerin sürekli memnuniyetinin sağlanması ve şikâyetlerin en alt düzeyde tutulabilmesi için gerekli bütün kaynaklar sürekli olarak sağlanmaktadır.

Belgelendirme başvurusu yapan kişilerin ilgili başvurularının değerlendirme aşamasında, çıkar çatışmasına neden olabilecek konuların belirlendiğini ve herhangi bir çıkar çatışmasının anlaşılması durumunda hiçbir surette belgelendirme hizmeti verilmemektedir.

Belgelendirme faaliyetleri sürecinde her değerlendirme öncesi, Sınav Yapıcı, Sınav Gözetmeni ve İç Doğrulayıcı ile adaylar arasında çıkar çatışmasına engel olmak için (adayların son 2 yıl içinde eğitiminde yer almış olmak, ticari ve aile yakınlık ilişkilerinin olması ) personelden taahhüt alınır.

Belgelendirme kararlarını verecek kişilerden belgelendirme kararının verilmesi sürecinde, her değerlendirme öncesi Karar Verici ile belge almak isteyen kişiler arasında çıkar çatışmasına engel olmak için (adayların sınav ve son 2 yıl içinde eğitiminde yer almış olmak,ticari ve aile yakınlık ilişkilerinin olması ) personelden taahhüt alınır, çıkar çatışması olması durumunda Karar Verici hiçbir şekilde belgelendirme kararı veremez

HAKKIMIZDA
Belgemod Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Hizmetleri A.Ş. Alanında uzman kadromuzla belge almayan kimse kalmasın diye Mesleki Yeterlilik Belgelendirmelerinde kısa sürede söz sahibi olan kuruluşumuz; İnşaat , Metal, Makine , Enerji Tekstil, Mobilya, Ticaret ve Ulaştırma Sektörlerinde çalışanların belgelendirmesi, Uluslararası platforma da rekabet gücünü arttırmaya katkıda bulunabilmek amacıyla kurulmuştur.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
İvedik OSB Ağaç İşleri Sanayi Sitesi 1360. Sok. No: 4 Ostim/Yenimahalle / ANKARA

Telefon
+90(312) 394 07 79
+90(312) 394 34 10
+90 (553) 794 07 78

E-Posta
info@belgemod.com