Sosyal Sorumluluk Projesi

Anasayfa / Sosyal Sorumluluk Projesi

Sosyal Sorumluluk Projesi

MYK Sınav ve Belgelendirme Teşviklerinin Uygulanması ile ilgili 2018/1 sayılı Genelgenin Genel Hükümler (A) başlıklı 6. Maddesinde: 18/11/2005 tarih ve 25997 sayılı Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri Ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik kapsamında orta ve üstü büyüklükte işletmelerden olup, üreticisi olduğu marka tescilli ürünlere ait ülke genelinde veya belirli bölgelerde bayi ağı bulunan üretici firmalar ürettiği ürünlerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi meslek erbapları tarafından uygulanmasını istemesi halinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu meslekleri icra eden ve belge sahibi olmak isteyen kişiler adına “Tek Nokta Başvurusu” yapabilir.” denilmektedir.

Bu bağlamda, Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu, Belgemod Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Hizmetleri A.Ş  (Belgemod) ile Üretici Firma MİM Mühendislik İnşaat Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bir protokol imzalanmıştır.

 

Bu çerçevede; Üretici firma MİM Mühendislik aşağıdaki yeterliklerle ilgili sosyal sorumluluk çerçevesinde tek nokta başvurusu yapabilecektir.Bu doğrultuda MİM Mühendislik İnşaat Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş., sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çelik Kaynakçısı, Metal kesim operatörü ,Metal kesimci , Metal Levha İşleme Tezgâh İşçisi Metal Levha İşleme Tezgâh Operatörü , Makine Bakımcı , Makine Montajcısı , NC/CNC Tezgâh İşçisi  ustalarının Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmaları için sınav ücretinin tamamını karşılama kararı almıştır. Böylece Kaynakçı ve metal kesimciler herhangi bir ücret ödemeden sınavlara girme ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimlik kartı sahibi olma olanağına kavuşacaktır.

 

Yukarıdaki yeterliliklerde başvuru yapan ve sınavda başarılı olan adayların sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fon’undan karşılanacaktır.

Başvuru Herkese Açıktır!

Müracaat: 0312 394 07 79

info@belgemod.com

HAKKIMIZDA
Belgemod Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Hizmetleri A.Ş. Alanında uzman kadromuzla belge almayan kimse kalmasın diye Mesleki Yeterlilik Belgelendirmelerinde kısa sürede söz sahibi olan kuruluşumuz; İnşaat , Metal, Makine , Enerji Tekstil, Mobilya, Ticaret ve Ulaştırma Sektörlerinde çalışanların belgelendirmesi, Uluslararası platforma da rekabet gücünü arttırmaya katkıda bulunabilmek amacıyla kurulmuştur.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
İvedik OSB Ağaç İşleri Sanayi Sitesi 1360. Sok. No: 4 Ostim/Yenimahalle / ANKARA

Telefon
+90(312) 394 07 79
+90(312) 394 34 10
+90 (553) 794 07 78

E-Posta
info@belgemod.com