Ön Terbiye Operatörü - Seviye 3

Anasayfa / Ön Terbiye Operatörü - Seviye 3

+KAPSAM

Ön Terbiye Operatörü(Seviye 3 Rev.01) Ulusal Yeterliliği kapsamında gerçekleştirilecek belgelendirme faaliyetlerini kapsar. Belgelendirme kapsamında A1  ve A2  zorunlu yeterlilik birimleri yer almaktadır.

+REFERANS DÖKÜMANLAR

Ön Terbiye Operatörü(Seviye 3 Rev.01) Ulusal Yeterliliği), Ön Terbiye Operatörü Ulusal Meslek Standardı  (10UMS0070-3) 

+BELGELENDİRME BAŞVURUSU ÖN ŞARTLARI

Başvuru için asgari şart, 16 yaşını doldurmuş olmaktır. 18 yaşından küçük adayların başvuru yapabilmesi için velisinin yazılı iznini de ibraz etmesi gerekir. Adayın performansa dayalı uygulama sınavına kabul edilmesi için teorik bilgi sınavından başarılı olması gerekir.

+BELGELENDİRME BAŞVURU YÖNTEMLERİ

  1. Online Başvuru
  2. Bireysel Başvuru

+BAŞVURU EVRAKLARI

1) Başvuru sahibi tarafından imzalanmış Personel Belgelendirme Başvuru Formunun orijinal nüshası, 
2) Nüfus cüzdanı fotokopisi (TC vatandaşı olmayanlar için, geçerli pasaport fotokopisi), 
3) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu. 
NOT 1: Birim birleştirme başvurularında, 1., 2. Ve 3. Maddelere ek olarak, başarılı olunan yeterlilik birimi / sınavları gösterir belgeler, 
NOT 2: Yeniden belgelendirme başvurularında gereken ek belgeler için BELGEMOD ‘tan bilgi alınız.

+SINAV BİLGİLERİ (GENEL)

Sınavlar, yazılı ve performans (uygulama) olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirilir. 
Aday, her iki sınavda da başarılı olması durumunda başarılı kabul edilir. 
Belge almaya hak kazanamayan adaylara, talep etmeleri durumunda, başarılı oldukları birimlerle ilgili bir yazı verilir.

+YAZILI SINAV

4 seçenekli çoktan seçmeli test ve boşluk doldurma türü soruları içerir. 
Yazılı Sınav Soruları, Ön Terbiye Operatörü(Seviye 3 Rev.01) soru bankasında yer alan sınav soruları arasından seçilir. Yazılı sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde doğru cevapların sayısı göz önünde tutulmaktadır; yanlış cevaplar sonucu etkilemez.

+PERFORMANS SINAVI 

Performans sınavları, adayların, kendilerine verilen projelerdeki alçı levha uygulamalarını gerçekleştirmeleri sırasında Ön Terbiye Operatörü(Seviye 3 Rev.01) Performans Sınavı Kontrol Listeleri üzerinden değerlendirilmesi şeklinde yapılır.
Performans sınavlarında, kontrol listelerindeki puanlara göre değerlendirme yapılır.

+TEKRAR SINAV HAKKI

Adayın herhangi bir sınavdan başarısız olması halinde, İşsizlik sigorta fonu teşvikinden yararlanıyorsa 2, yararlanmıyorsa 1 kere ücretsiz sınav hakkı vardır; aday bu hakkını, ilk girdiği sınav tarihini takip eden 1 yıl içerisinde kullanmak zorundadır. Bunun dışında, aday başarısız olduğu sınavlara dilediği kadar tekrar katılabilir; bu uygulama ücretsiz değildir. Adayın, ilk girdiği sınav tarihinden itibaren, 1 yıldan daha fazla ara vermesi durumunda, tüm birimlerden yeniden sınava girmesi gerekmektedir. 

+BELGE GEÇERLİLİK SÜRESİ 

5 yıl.

+GÖZETİM

Belge geçerlilik süresi sonunda ikinci bir gözetim yapılır. Bu gözetimlerde performansları olumlu değerlendirilen kişilerin belgeleri sınava gerek kalmaksızın beş yıl daha uzatılır. İkinci beş yılın sonunda gerekli performans sınavları uygulanarak belge yenilenir.

 

HAKKIMIZDA
Belgemod Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Hizmetleri A.Ş. Alanında uzman kadromuzla belge almayan kimse kalmasın diye Mesleki Yeterlilik Belgelendirmelerinde kısa sürede söz sahibi olan kuruluşumuz; İnşaat , Metal, Makine , Enerji Tekstil, Mobilya, Ticaret ve Ulaştırma Sektörlerinde çalışanların belgelendirmesi, Uluslararası platforma da rekabet gücünü arttırmaya katkıda bulunabilmek amacıyla kurulmuştur.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
İvedik OSB Ağaç İşleri Sanayi Sitesi 1360. Sok. No: 4 Ostim/Yenimahalle / ANKARA

Telefon
+90(312) 394 07 79
+90(312) 394 34 10
+90 (553) 794 07 78

E-Posta
info@belgemod.com.tr